Kedy chcete ísť do dôchodku? Investičné možnosti nám pomáhajú predovšetkým rozhodnúť o tom, kedy môžeme odísť do dôchodku a prestať pracovať pre peniaze.  Naši klienti najčastejšie plánujú odchod do penzie oveľa skôr, než je ich dôchodkový vek. Správne zvolené portfólio ich investícií im umožňuje tento cieľ dosiahnuť bez toho, aby to zaťažilo ich mesačný rozpočet. …

Kedy chcete ísť do dôchodku?

Investičné možnosti nám pomáhajú predovšetkým rozhodnúť o tom, kedy môžeme odísť do dôchodku a prestať pracovať pre peniaze. 

Naši klienti najčastejšie plánujú odchod do penzie oveľa skôr, než je ich dôchodkový vek. Správne zvolené portfólio ich investícií im umožňuje tento cieľ dosiahnuť bez toho, aby to zaťažilo ich mesačný rozpočet.

Zamýšľali ste sa už nad tým, kedy chcete prestať pracovať? Aké sú vaše ciele na dôchodok?

Koľko potrebujete peňazí?

Druhou otázkou, s ktorou sa stretávame v praxi finančných poradcov je objem peňazí, ktorý potrebujeme nasporiť na dôchodok. 

Niektorí z klientov túžia po cestovaní alebo venovaní sa svojim koníčkom, s predpokladom zvýšenia ich mesačných nákladov. Zvýšia sa najmä v dôsledku slabšieho zdravia (platby za lieky, odkázanosť na starostlivosť v zariadení pre seniorov, atď.)

Je preto nevyhnutené prepočítať množstvo potrebných úspor na prežitie spokojnej penzie.

Aké sú riešenia?

Riešením, ktoré nezaťaží náš mesačný rozpočet je pravidelné investovanie počas mnohých rokov. 

Je to druh sporenia, ktorý je bezpečným spôsobom zhodnotenia aj menším mesačných vkladov. Počas investičného horizontu 30-40 rokov dokážete vytvoriť objem kapitálu postačujúci na pokrytie všetkých vašich nákladov. 

Akú presnú sumu je vhodné investovať vám vieme prepočítať na základe vašej individuálnej situácie (príjem, odvody, počet rokov do dôchodku a pod.)

Porovnajte si výhody vlastnej investície oproti štátnemu dôchodku a rozhodnite sa, ktorá cesta je pre vás najvhodnejšia.

Stretnime sa osobne alebo online a pomôžeme vám pripraviť bezplatnú finančnú analýzu.

Chcem sa stretnúť

Chcem sa stretnúť

Získajte viac informácií. Stačí nám len zopár údajov.
Kliknutím na tlačidlo "odoslať" súhlasím so spracovaním osobných údajov.

Naši partneri na dôchodok